2009. január 29., csütörtök

2008 legjobb albumai a Popméter szerint (második rész)

Lassan vége a januárnak, ideje elszakadni az előző évtől. Top 26 listánk második részével búcsúzunk 2008-tól (csá!) és hangolódunk rá egyre jobban 2009-re (üdv!). Reméljük, az újév zenei termése is lesz olyan pazar, mint a tavalyié. Jó szórakozást a listához!

Ha lemaradtál az első részről, itt elcsípheted.

Akit pedig érdekel, hogy miből állt össze a teljes lista, a bejegyzés végén megtalálja a Popméter DJ-k egyéni listáira mutató linkeket.


10. TV On The Radio - Dear Science (DGC/Interscope)

A brooklyn-i színtérről származó TV On The Radio ezen a lemezén szakított korábbi kísérletezős korszakával. Persze ez nem jelenti azt, hogy az új zenék nem bővelkednek ötletekben, mert nagyon is! Csak a hangzás lett letisztultabb, a dalok lettek "slágeresebbek". Azonban a zenekar továbbra is bravúrosan bánik a különféle stíluselemek (mint: art rock, elektronika, funk, jazz, hip-hop, afrobeat, stb.) ütköztetésével. Az eredmény pedig egy semmi mással össze nem téveszthető TVOTR hangzás, ugyanakkor egymástól teljesen különböző számok, melyek mindegyikében más-más stílusok dominálnak. Mindez sokban köszönhető a csapat zenei agyának (és egyetlen fehér tagjának), David Andrew Sitek-nek.
Egy majdnem tökéletes albumot adott ki kezei közül az évezred egyik legfontosabb indie zenekara.

videó: TV On The Radio - Dancing Choose

myspace: myspace.com/tvotr


9. These New Puritans - Beat Pyramid (Domino)

Történt egyszer, hogy néhány fiatal srác elindította egy nem létező zenekar weboldalát "These New Puritans" néven. Imidzset építettek a kvázi zenekar köré, sztorikat, kamuhíreket találtak ki. Már rajongóik is voltak, amikor még egy dalnyi hangot nem adtak ki magukból. A srácok ekkor már részt vettek különböző zenei projektekben, az oldal népszerűsége adta meg nekik a lökést ahhoz, hogy addigi tapasztalataikat közös számok készítésénél kamatoztassák. Így történt, hogy egy weboldalból zenekar lett. Nem is akármilyen!
Debütáló anyagukat végighallgatva rögtön kiderült, hogy nem egy átlagos post-punk bandával van dolgunk. A gitárok legfeljebb csak a slágeresebb szerzeményekben kerülnek előtérbe. A hangsúly sokkal inkább a dobokon és az elektronikán van. Az ének helyett is inkább a hipnotikusan ismételt kiabálást művelik a srácok. A lemez végig sejtelmes, sötét, ugyanakkor árad belőle az energia, teljesen leköti a hallgató figyelmét. Szokták emlegetni velük kapcsolatban a nu rave skatulyát, szerintünk inkább intellektuális post-punk. Várjuk a folytatást!

videó: These New Puritans - Elvis

myspace: myspace.com/thesenewpuritans


8. Los Campesinos! - Hold On Now, Youngster (Wichita)

A 2006-ban alakult héttagú walesi formáció tavaly elképesztő aktivitásról tett tanúbizonyságot, miután két lemezzel is sikerült előrukkolniuk. Ezek közül a debütáló album ért el nagyobb sikereket, és nem véletlenül. A Ramones-testvérmodellt adaptáló Campesino-kollektívánál nem sok banda írt vidámabb albumot a tavalyi évben. A februárban megjelent Hold On Now Youngster-nél még az időzítéssel sem volt probléma, ugyanis ezt a zenét még a Jóisten is virágzó fák közt megejtett napsütéses tavaszi sétákra teremtette. És milyen érdekes, újra hosszabbodnak a nappalok, melegszik az idő, így ha véletlenül kihagytad őket 2008-ban, idén tavasszal mindenképp pótold be a lemaradást!

videó: Los Campesinos! - You! Me! Dancing!

myspace: myspace.com/loscampesinos


7. The Dodos - Visiter (Frenchkiss)

Hallottatok már olyat, hogy folk és még progresszív is? Nem?! Esetleg a Dodos-t? Miiii?! Irgum-burgum!
A tavalyi év egyik leginnovatívabb, legnagyobb meglepetését okozó - Magyarországon igencsak alulhallgatott - lemeze díszeleg itt a hetedik helyen, és még több figyelem és nyitott fül után sóvárog. A lemezt hallgatva olyan érzésünk lehet, mintha egy egész színpadnyi zenekarral lenne dolgunk. Köszönhető ez a - Meric Long és Logan Kroeber fiatalemberek alkotta - freak folk duó változatos hangszerhasználatának.
Lírikus dallamok, akusztikus gitárjáték, komplex és kiszámíthatatlan dob(szét)verés egyvelegét nyújtja a hallgatónak ez az eszement folk-lemez. Jó példa arra, hogy lehet izgalmas és progresszív zenét készíteni bármiféle elektronika felhasználása nélkül is.

videó: The Dodos - Fools

myspace: myspace.com/thedodos


6. Love is All - A Hundred Things Keep Me Up At Night (What's Your Rupture?)

Aki még 2008-ban is azt merte állítani, hogy Svédország a korán sötétedés, a hosszú, hideg telek és a társadalmi jólétben sokáig eléldegélő kispolgárok miatt egy meglehetősen unalmas és hűvös hely lehet, az biztos, hogy nem követi figyelemmel a svéd zeneipart, mely csak úgy termeli ki magából a jobbnál-jobb, elképesztően energikus és önfeledt zenét játszó bandákat. Ezek közé tartozik a Love is All is, mely 2006-ban robbant be az indie-szcénába, Nine Times That Same Song című lemezével. Ezt követte a tavaly megjelent A Hundred Things Keep Me Up at Night, mely méltó folytatása a zenekar sikertörténetének. Az albumon hallható dalok kifogástalan pop darabok, a remek énekesnő, Josephine Olausson hangja olykor az '50-es, '60-as évek -ettes-re végződő lánygroupok dallamait idézi, olykor pedig a Yeah Yeah Yeahs extravagáns frontlady-jét, Karen O-t juttathatja eszünkbe. A Love is All kulcsa a lendületben, a dinamikában rejlik. A gitárok, a szintetizátor és a rendkívül karakteres szaxofon alkotta muzsika olyan energiákat szabadít fel az emberben, hogy egyszerűen muszáj táncra perdülni tőle! A feszes ritmikájú dalok sodrása jókedvvel árasztja el az embert. Ezek után ki ne utazna szívesen Svédországba, mondjuk egy Love is All koncertre?!

videó: Love Is All - Wishing Well On The Beach

myspace: myspace.com/loveisall8


5. Crystal Castles - Crystal Castles (Different/Last Gang)

A tavalyi egy fiú - egy lány felállású formációk közül a kanadai Crystal Castles-t szerettük legjobban. Ugyan nem ők az elektronikus zenei magasművészet zászlóvivői, sőt vannak kifejezetten gyenge számaik is, de legalább nem hagyományos, amit művelnek!
Ha van olyan "vocalist", aki képes az őrületbe kergetni minket, akkor az egyértelműen Alice Glass főállású punk hisztérika. Őrült egyénisége, nyers viselkedése és velőtrázó sikolya nélkül nem lenne ennyire működőképes az Ethan Kath által elindított provokációs gépezet.
A lemezen vegyesen találhatók zajos elektró és elszállós szinti-pop számok, de Ethan az Atari nevű számítógép 8 bites hangjai iránti rajongását sem titkolja el a hallgató elől. Ezek a bugyutának ható prüntyögések szinte minden számban fellelhetők. Nu rave? Ha már létezik ez az idióta címke, a Crystal Castles-re bátran rá lehet húzni.
Ezek a kattant fiatalok tavaly minden mocskukat ránk kenték ezzel a lemezzel, mi pedig élveztük!

videó: Crystal Castles - Vanished

myspace: myspace.com/crystalcastles


4. MGMT - Oracular Spectacular (Columbia)

A tavalyi évet rendszerező listák előkelő pozícióit jó néhány helyen kibérelte magának két brooklyni zenekar. Nálunk a kéttagú MGMT épp, hogy csak leszorult a dobogóról. A gitáros-énekes Andrew VanWyngarden és a billentyűs Ben Goldwasser a szinti-popos, ám egyben űr- és stadionrockos hangzást apokaliptikus szövegekkel párosította össze, közben kínosan ügyelve arra, hogy képi világukkal és megjelenésükkel is beleégessék magukat az emlékezetünkbe. Tavaly hazánkba is ellátogattak, egy szigetes koncert erejéig. És ne feledjük, az év első felében alig telt el Popméter buli a Kids vagy a még szélesebb körben ismert Time to Pretend nélkül!

videó: MGMT - Electric Feel

myspace: myspace.com/mgmt


3. Foals - Antidotes (Sub Pop)

Újabb "csoda" az angolszász területről az Antidotes című album, mellyel az oxfordi Foals ajándékozott meg minket. Az alig három éve létező bandát nem lehet beskatulyázni egyféle zenei vonulatba sem, repertoárjukban felfedezhető az indie, a poszt-punk és a new rave is. Megszólal a trombita, monoton dobolás és a kissé hisztérikus gitár. Mégis, ha egyféle jelzőt kellene rájuk mondani, akkor az csakis a kissé progresszív "math-rock" lehet. A banda zenei és képi világa egybeforrt, együtt létezik. A klipjeik még inkább segítenek megérteni azt, amit a modern világunkról gondolnak. Szerintünk ez egy nagyszerű, precíz tánczenés album, néhol a Bloc Party-ra emlékeztető elemekkel.

videó: Foals - Olympic Airways

myspace: myspace.com/foals


2. Late Of The Pier - Fantasy Black Channel (Astralwerks)

A Late Of The Pier azon kivételes brit zenekarok közé tartozik, akik képesek voltak valami izgalmasan vagányat, fiatalosan frisset alkotni a tavalyi esztendőben. Lemezük igazi stílusparádé: progresszív rock, szinti-pop, art rock, heavy metal, electro, post-punk mind-mind fellelhetők, gyakran egy számon belül is egyszerre, vagy akár egymást követően úgy, hogy az egész így is konzisztens és élvezhető marad. Az a fajta indie-bulizene, ami a táncparketten túl is működőképes, izgalmas hallgatnivaló. Szinte minden egyes újrahallgatáskor bele tudtunk szeretni egy másik számba vagy momentumba. És mindez négy, zavarbaejtően fiatal srác érdeme. Az ő példájuk is jól mutatja, hogy érdemes odafigyelni a fiatalokra, nemcsak a sokadik körüket futó, unalmassá vált, aktualitásukat vesztett, kiöregedett művészekre.

videó: Late Of The Pier - Heartbeat

myspace: myspace.com/lateofthepier


1. Vampire Weekend - Vampire Weekend (XL)

A Popméter szerint az év albumát a másik brooklyni sztárzenekar, a Vampire Weekend jegyzi! Nincs ebben semmi meglepetés, ezek az egyetemista srácok könnyed, légies zenéjükkel egyszerűen meghódították a világ jó ízléssel rendelkező felét. A hangzásuk kapcsán a legtöbben az afrobeatet és a Talking Heads-et emlegetik példaképükként, ám kétség sem fér hozzá, a Columbia egyetem négy diákjából verbuválódott zenekar egyedülállót alkotott. Az A-Punk vicces kis dallama tavaly tömegek fülébe vándorolt be hívatlanul, és ne feledjük, a többi tíz dal sem marad el ettől. A hype nem érte el őket annyira, mint a 2008-as listákon nagy ellenfelüknek bizonyuló MGMT-t, a négy szemérmetlenül uncool külsővel bíró szimpatikus fiatalember lehet, hogy ennek is köszönheti első helyét a Popméter listáján! Várjuk a folytatást!

videó: Vampire Weekend - Oxford Comma

myspace: myspace.com/vampireweekend


Popméter DJ-k egyéni toplistái:

- Bitchboy top 50 albumok
- ma-Ugly évértékelő
- Colbas top 20 albumok + top 10 számok
- BokTM top 21 albumok
- NorB top 17 albumok
- Gasztro top 15 albumok

2009. január 27., kedd

Monomen (NO), Hangmás, Panic Radio, Kristóf Norbert - 2009. jan. 29., A38 hajó


Január 29-én, csütörtökön az A38 hajón lép fel a norvég Monomen. A '80-as évek újhullám és szinti-pop északi képviselői jelenleg egy kis minitúrán vesznek részt, mely Németország és Ausztria mellett Magyarországot is érinti.
A zenekar 2007-ben jelentette meg első, cím nélküli lemezét, melyet követően a siker sem maradt el. Azóta a fiatal srácokat Norvégia egyik legígéretesebb bandájaként tartják számon. A Drum Of Glass című számuk pedig az osztrák indie-chart-on egész a második helyig jutott.
Az, hogy a Hangmás és a Panic Radio is fellépnek, már önmagában is jó indok arra, hogy érdemes ellátogatni ezen az estén a hajóra. A két banda ugyanis már régóta vár az alkalomra, hogy ismét együtt koncertezhessenek.
Egyébként úgy hírlik, a program Kristóf Norbert kellemes, akusztikus koncertjével keződik, majd a zenekarok fellépései után a Panic Radio DJ-setjére lehet még táncolni egy kiadósat.


Az este az újhullám gyermekeié; a halotti tor garantált! :)

2009. január 26., hétfő

Beirut - La Llorona

A Popméter körében is igen kedvelt Beirut új videoklippel jelentkezett, amit Zach Condon mexikói túrája ihletett. Ez a gyönyörű dal is rajta lesz a február 17-én megjelenő dupla Beirut EP-n, a March of the Zapotec & Realpeople: Holland címet viselő lemezen. A számban egy 19 tagú mexikói (pontosabban zapotec-i) fúvószenekar játszik! Ezek után nagyon kíváncsian várjuk a hamarosan napvilágot látó új Beirut szerzeményeket.

Beruit Myspace >>
Flying Club Cup >>


"La Llorona" New Beirut Video from Owen Cook on Vimeo

2009. január 24., szombat

Jó estét, Dirty Pop! # Franz Ferdinand - Tonight: Franz Ferdinand

A hajdani osztrák-magyar trónörökös nevét viselő, skót banda talán sosem volt ilyen divatos, mint a Tonight-on. Sőt, a srácok dögösebbek, mint valaha. De mire elég mindez, ha a világ már egyenesen megváltást, zenei forradalmat várt a dirty poptól?

A legnagyobb változás a két előző lemezhez képest, hogy az elektronika szokatlanul nagy szerepet kapott. Ez pedig különösen jót tett az album aktualitás-érzetének. Úgy szól minden, ahogy egy táncos gitárlemeznek (vagy gitáros tánclemeznek) szólnia kell 2009-ben. Az viszont, hogy ezek a skót srácok mennyire bánnak ügyesen az elektronikával, igencsak rányomhatja a bélyegét a végeredményre. És rá is nyomja, sajnos, mert mindegy, mikor tűnik fel, mindig rendkívül butácskának hat. Külön kiemelendő a lemez tizedik dala, a közel nyolc perces Lucid Dreams, amely akár simán véget is érhetne 2 perc 35 másodperc után. Ami utána következik, az nemcsak teljesen fölösleges, hanem felháborítóan rossz is. Semmi szükség rá.

Na és utána jön még az a két borzalmas lassú dal: a kedvesen szar Dream Again és a rendkívül idegesítő Katherine Kiss Me. Ha valami érzelgősen szépet akarok hallani, akkor előveszem valamelyik szimpatikus singer-songwriter tetszőlegesen kiválasztott lemezét, de ezt a két menthetetlenül selejtes alkotást soha. Ebben teljesen biztos vagyok. Gondolom, azt akarták érzékeltetni, hogy milyen jópofa dolog a bitang nagy "zúzás" után fáradtan ringatózni kicsit. Hát, ez így valahogy abszolút nem az!

Persze, szükségszerűtlen temetni a Franz Ferdinand-ot, az album utolsó (jó) pár percét lecsípve egy erősen közepes indie lemezt kaphatunk. Csak hát ugye a név kötelez. Alex Kapranos csapatától senki nem ezt várta. Főleg azok után, hogy beharangozták, micsoda mocskos popot kapunk majd az arcunkba.
Mert mit is takar a dirty pop? A fiúk valószínűleg előtúrták a jó öreg hivatkozási pontokat (The Fall, Gang of Four, Talking Heads stb.), majd amennyira csak tudták, aktualizálták a hangzásukat, és erre az alapra írtak pár középszerű dance-punk számot.
A Tonight feltehetőleg az indie-diszkók kedvence lesz 2009-ben. Kecske és Pipó minden bizonnyal csőnadrágos tinédzserek hordáit vonzza majd ezekkel a dalokkal a táncparkettre, arra az egyetlen helyre, ahol ez a lemez életképes.

És ha már táncparkett, a Tonight-ot leginkább egy diszkógömbhöz tudnám hasonlítani: pörög is, csillog is, és lüktet is, de belülről kurvára üres. Szigorúan egy estés darab.


2009. január 22., csütörtök

Solid Shine #9 playlist (2009. 01. 10.) by Colbas

A válogatás igazi Solid Shine, négy kiváló számot hallhattok a kultikus Mutant Disco válogatáslemezről, itt lesz a Garcons, Material & Nona Hendryx, megismerkedhettek az "első alternatív diszkóslágerrel", a Control Yourself-el, bemutatja szinti-erdejét az OMD, valamint a közelmúlt sztárjai is megjelennek, mint például a Rapture, M.I.A. és Pop Levi.




01. MATERIAL & NONA HENDRYX - busting out
02. OMD - enola gay
03. M.I.A - jimmy
04. THE RAPTURE - whoo! alright-yeah... uh huh
05. GARCONS - french boys
06. ROISIN MURPHY - let me know
07. POP LEVI - mai's space
08. SPARKS - when do i get to sing 'my way'
09. JAMES WHITE & THE BLACK - control yourself
10. OF MONTREAL - id engager
11. LIZZY MERCIER DESCLOUX - funky stuff
12. THE TOUGH ALLIANCE - the last dance
13. FRANZ FERDINAND - outsider
14. SEBASTIEN TELLIER - sexual sportswear

2009. január 19., hétfő

2008 legjobb albumai a Popméter szerint (első rész)

Lassan mindenki 2009 lázban ég, ami nem csoda, hisz' holnap jelenik meg az új Animal Collective nagylemez (amiről ma-Ugly már írt egy szép kritikát blogunkba), jön az új Franz Ferdinand album és még sok izgalmas megjelenés várható.
Azért jó néhány zenerajongó januárban szokta bepótolni előző évi lemaradását, mi pedig nem tudtuk megállni, hogy ne nehezítsünk a helyzetükön :), így a Popméter team tagjainak egyéni listái alapján összeállítottuk 2008-as top 26 listánkat. Az első részben az utolsó 16 kedvencről olvashattok.

Második rész következik... majd valamikor... :)


26. Wolf Parade - At Mount Zoomer (Sub Pop)

Három évvel fantasztikus debütálásuk után a Dan Boeckner és Spencer Krug páros egy igen meggyőző folytatással álltak elő. Wolf Parade névre hallgató projektjük szinti-központú dallamos-koszos progresszív gitárzenéje igazán kellemes hallgatnivaló volt számunkra a tavalyi évben, épp csak egy hajszálnyival teljesítette alul az első albumot. Épp ezért, illetve a 2008-as év felhozatalának is köszönhetően, csak a 26. helyet sikerült elnyernie kedvenceink közt. Azonban néhány tagunk listáján, illetve sok egyéb más listán is igen előkelő helyen végzett.

videó: Wolf Parade - I'll Believe in Anything

myspace: myspace.com/wolfparade


25. Atlas Sound - Let The Blind Lead Those Who Can See But Cannot Feel (Kranky)

A Deerhunter énekes Bradford Cox, szólóprojektjével a tavalyi esztendő egyik legjobb pszichedelikus ambient lemezét készítette el. A hatodik osztályos kora óta az Atlas Sound nevet viselő Marfan-szindrómában szenvedő fiú betegsége és addigi élete szinte megcáfolhatatlanul rányomja bélyegét a lemez hangulatára. Nyitottabb zenerajongóknak kötelező darab.



videó: Atlas Sound - Recent Bedroom

myspace: myspace.com/bradfordcox


24. Cut Copy - In Ghost Colours (Modular Interscope)

A tavalyi csajozós gitár-szinti-pop lemezek közül nálunk egyértelműen a Cut Copy volt a nyerő. Vidám, napsugarak áztatta indie dancefloor zenéjükkel le sem tagadhatnák a fiúk, hogy ausztrálok. Naná, hogy a legtöbb számot a lemezről Popméter bulikban is leadtuk. A Feel the love című dalukhoz pedig igen kellemes élményeink kötődnek (erre talán majd egy következő post-ban visszatérünk).


videó: Cut Copy - Hearts on Fire

myspace: myspace.com/cutcopy


23. Glasvegas - Glasvegas (Sony BMG)

Figyelem, újabb élvonalba törő banda a láthatáron! A 2003 óta létező, kisebb klubokban, pubokban koncertező skót Glasvegas-t ugyanaz az Alan McGee fedezte fel, aki egykor a Jesus and Mary Chain-t és az Oasis-t. Márpedig ha az ő keze van a dologban, akkor az a zenekar szinte biztos, hogy be fog futni. Enyhén zajos űr-rockjával, életigenlő dalaival a kvartettnek erre minden esélye meg is van. A tavaly év végén kiadott (2 évig készült!) debütáló lemezükkel igen nagy feltűnést keltettek és már most is relatíve nagy rajongótábort tudhatnak magukénak. Reméljük, nem jutnak a Coldplay sorsára!

videó: Glasvegas - Geraldine (Live at BBC)

myspace: myspace.com/glasvegas


22. El Guincho - Alegranza (Young Turks/XL)

A barcelonai Pablo Diáz-Reixa egyszemélyes zenekara 2008 tavaszán nem egy átlagos (elektronikus) tánczenei lemezzel állt elő. Nem átlagos, mert nem szintetikus, sokkal inkább naturalista. Zenebarkács módszereit tekintve leginkább Panda Bear-hez, esetleg The Field-hez hasonlítható. Hangulatában azonban merőben más. Itt végig a vidámságé a főszerep. Élő(nek tűnő) törzsi dobok, spanyol nyelven kántált énekek. Már-már el is hinnénk, hogy élő világzenével van dolgunk, míg nem egyszer csak ráeszmélnünk, hogy végtelenített loop-ok alkotják a zenék alapját. Viszont pont ez a végtelenített, afrobeat alapú, eksztatikus latin bulihangulat teszi izgalmassá a lemezt. Erősen ajánlott a kevésbé szemellenzős, popzenéket és/vagy elektronikus tánczenéket kedvelőknek egyaránt.

videó: El Guincho - Kalise

myspace: myspace.com/elguincho


21. Lindstrøm - Where You Go I Go Too (Smalltown Supersound)

A Hans-Peter Lindstrøm névre hallgató norvég producer egészen sajátos, pulzáló űr-diszkójával teljesen levett minket a lábunkról. A háromtételes, egyenként 10 és 30 perc hosszúságú számokból álló epikus hangulatú lemez kellemes meglepetés volt számunkra a tavalyi évben. Ezen első albuma előtt egy öt évet felidéző kislemez kollekciója jelent meg, azonban érezhetően itt teljesedik ki legjobban művészileg. Nem rossz teljesítmény egy country zenéken felnőtt sráctól :)

videó: Lindstrøm at We Love Sounds Festival, Melbourne

myspace: myspace.com/feedelity


20. Chad VanGaalen - Soft Airplane (Sub Pop)

Szintén egy egyszemélyes zenekarral állunk szemben, azzal a különbséggel, hogy VanGaalen nemcsak dalokat ír és játszik, hanem ő maga készíti animációs videóklippjeit és lemezeinek borítóit is. Egy figura, telve kreativitással, kísérletező kedvvel, a csináld magad mentalitás egyik legjobb példamutatója. Élő fellépésein gyakran ő a dobos, a gitáros, a harmonikás egy személyben. Koszos, lo-fi hangzású zenéjéből a bugyuta elektronikus kütyüket sem nélkülözi. Remegő tenorja tele fájdalommal és gyönyörrel, mely tökéletesen illik a néhol sötét és ijesztő, antiutópisztikus hangulatú dalokba. Az album teljesen magával ragadó, egy pillanatig sem unalmas, imádjuk!

videó: Chad Van Gaalen - Molten Light

myspace: myspace.com/chadvangaalen


19. Mystery Jets - Twenty One (679)

Az új album dőzsöl a jókedvben, vidámságban, ahogy az a Mystery Jets-től elvárható. Hozza a kellő slágeradagot is, melyek közül kiemelkednek a "Young Love" és a "Half in Love with Elizabeth". A Twenty One nem okozott csalódást, ám túl sok meglepetést sem, kivéve egyet: az album producere az eletronikus zenei körökben ismert Erol Alkan volt, akinek az indie szcéna is sok remixet köszönhet.
Csapatunkban (és zenei körökben is) ugyan megoszlanak a vélemények a lemezzel kapcsolatban, de ha szereted a fiatalos, magabiztos popzenéket és a tini érzés sem múlt még ki belőled, érdemes utána járni 2009-ben is.

videó: Mystery Jets - Young Love

myspace: myspace.com/mysteryjets


18. of Montreal - Skeletal Lamping (Polyvinyl)

Az of Montreal az Elephant 6 kiadó berkeiből kinövő, mondhatni párja nincs zenekar. Nem sűrűn kerül a felszínre ekkora zenei kotyvasz, mint amit ők produkálnak. Lehengerlő, ahogyan képesek ennyi zenei stílust (indie pop, disco, afrobeat, funk, operett, r’n’b, reggae, pszichedélia, krautrock) és hangulatelemet (rejtélyes, ellentmondó, humoros, őrült, romantikus, züllött) sajátos, már-már giccses popmasszává formálni (a nem túl kielégítő magyarázat erre talán a frontember, Kevin Barnes hibbant személyisége lehet). Mindezt hozták kilencedik stúdióalbumukon is, a Skeletal Lamping-en. Talán kissé túlzásba is estek, a lemez érezhetően nagyra törekvő, ámde ennek ellenére szerethető és kiemelkedően jó dalokban is bővelkedik. A zenei médiumok hol lehúzták, hol magasztalták az anyagot, nálunk a 18. helyet sikerült elnyernie kedvenceink között.

videó: of Montreal - An Eluardian Instance (Live)

myspace: myspace.com/ofmontreal


17. CSS - Donkey (Sub Pop)

Ha ló nincs, a szamár is jó. Ez a közmondás megállja a helyét a népszerű brazil zenekar második, Donkey című albuma kapcsán is. A 2006-ban megjelent, elsöprő sikerű és igazi bulislágerekben bővelkedő debütáló lemezüket (Cansei de Ser Sexy) követően minden zenekedvelő nagy elvárásokkal és gyermeki kíváncsisággal tekintett a 2008-as CSS korong megjelenése elé.
Azt már az elején leszögezhetjük, hogy a tavaly elkészült Donkey jóval kevesebb klasszikus értelemben vett "atomslágert" tartalmaz, mint elődje. A viszonylag kedvezőtlen fogadtatásban az is szerepet játszhatott, hogy a három éve még megsüvegelendő újdonságként, üde színfoltként ható CSS-hangzás megszokottá vált zenei körökben. Mindezek ellenére szerintünk így is bővelkedik jó pillanatokban az album. Elég, ha csak a zúzós gitárokat felvonultató Rat is deadet, a nevéhez hűen szép Beautiful Songot vagy a nyári Popméter bulikon is előszeretettel játszott, vicces című Jager Yogát említjük.
Bár a Donkey elmaradt az első lemez színvonalától, nem lett olyan ló, de szamárnak megfelel! Nagy csalódást így sem okozott a Lovefoxxx által vezetett, energikusan vidám és játékos zenekar. A harmadik lemez - ahogy a szakértők szokták mondani: mint minden együttes életében - vízválasztó lesz. Reméljük azzal majd sikerül átvinnie ennek a szimpatikus csapatnak az első albummal magasra tett lécet.

videó: CSS - Move

myspace: myspace.com/canseidesersexy


16. Hercules And Love Affair - Hercules And Love Affair (Mute)

A 2008-as év egyik legnagyobb szenzációja volt a new york-i DJ, Andrew Butler és az Antony and the Johnsons frontember, Antony Hegarty projektje, a Hercules and Love Affair.
Nem is szaporítanánk a szót, egy tökéletes tánczenei darab ez, aki pedig tavaly nem érezte úgy, hogy azonnal pörögnie kell egyet valahol a Blindra, azt most azonnal felmentjük blogunk olvasása alól!


videó: Hercules and Love Affair - Blind

myspace: myspace.com/herculesandloveaffair


15. Sébastien Tellier - Sexuality (Record Makers/Lucky Number)

A francia Sebastien Tellier Sexuality című albuma minden bizonnyal egyike volt az elmúlt év legmeghökkentőbb alkotásainak. A korábban már sok más műfajban is emlékezeteset alkotó párizsi popzenész konceptalbumot készített a szexről, nem feledkezve meg az ehhez passzoló lemezborítókról és videoklipekről sem, sikerült teljesen megtalálnia az összhangot.
Igazi retro-elektronikával állunk szemben, a hangzás a hetvenes-nyolcvanas évek szintipopját idézi, amatőr dobgépek, a háttérben pedig női nyögések és fülledt erotikus hangulat árad minden eldugott sarokból.

videó: Sébastian Tellier - Divine

myspace: myspace.com/sebastientellier


14. Fleet Foxes - Fleet Foxes (Sub Pop)

Az igen sokat sejtető ötszámos Sun Giant EP-t követő debütáló nagylemez meghallgatása után már biztosan tudni lehetett, hogy az év egyik (ha nem a leg-leg) legfontosabb lemeze lesz, a Seattle-ből származó Fleet Foxes pedig a világ egyik legkeresettebb zenekara (Magyarországon túl sajnos és persze). Sóvárgó hangulatú indie zenéjükben minden benne van, ami az amerikai folkban jó. Ha valamiképp elkerülted ezt a lemezt, érdemes bepótolni a találkozást. Ettől még a hegyekben legelésző birkanyájak is libabőrösek voltak tavaly.

videó: Fleet Foxes - White Winter Hymnal

myspace: myspace.com/fleetfoxes


13. Metronomy - Nights Out (Because)

A második albummal előjönni a legnehezebb -szokták hangoztatni a kritikusok. Erről valószínűleg az időközben háromtagúra bővült, londoni székhelyű electro-pop banda mit sem hallott.
Az albumon nincsenek töltelék számok. Érezhetően, egy elejétől a végéig tudatosan összeállított bulilemezzel van dolgunk, melyen többek közt a klubok sivárságáról, a béna csajozós élményekről szólnak a dalok.
A Nights Out egy különböző zenei hatásokkal tarkított album, mely megigézi mind a jelen, mind a múlt (pl. Kraftwerk, New Order) zenekarait. A sok pittyegés, géphang és az énekhang tökéletesen megférnek egymás mellett. A Radio Ladio vagy a prince-szerű Thing For Me igazán fülbemászó dallamokkal rendelkeznek.
Mindez Joseph Mountra érdeme, aki megmutatta, hogy egy kvázi "fun music" is lehet élettel, gondolatokkal, kisérletezgetéssekel teli. Szerintünk érdemes odafigyelni rájuk.

videó: Metronomy - A Thing For Me

myspace: myspace.com/metronomy


12. The Kills - Midnight Boom (Domino)

Az Alison "VV" Mosshart énekesnő és Jamie "Hotel" Hince gitáros alkotta indie/garage duó 2008-ban is nagyot robbantott (és ez nemcsak puszta utalás az album címére) harmadik nagylemezükkel. Itt mutatták meg igazán, hogy képesek úgy "slágeres" dalokat írni, hogy közben megtartják eredetiségüket. Energikus, blues-zal kacérkodó, programozott dobokat használó, karcos gitárzenéjük tele meglepetésekkel, melyek mindegyike felér egy erős tarkóvágással. Ezzel a lemezzel teljesen ledaráltak minket... Abszolút party-kompatibilis! Ajánljuk minden újhullám, illetve Yeah Yeah Yeahs rajongónak.

videó: The Kills - U R A Fever

myspace: myspace.com/thekills


11. Deerhunter - Microcastle (Kranky)

A fáradhatatlan Bradford Cox, akiről már jó pár sorral feljebb megmondtuk a frankót, ezen a lemezen is megmutatta, hogyan kell mély érzésekkel, populárisan cipőt bámulni 2008-ban.
Visszhang, zajfüggöny, torzítás, no és persze az elmaradhatatlan, bágyadt elvágyódás.

videó: Deerhunter - Agoraphobia

myspace: myspace.com/deerhunter

Pulóver Parádé #10 playlist (2009. 01. 08.)

Nem szaporítanánk a szót, érdemes meghallgatni a műsort, mert:
1.) új Animal Collective számmal kezdődik
2.) egy Absentee dallal végződik

Ami a kettő között van, csak töltelék :)




[ ma-Ugly ]

letöltés / download

01. ANIMAL COLLECTIVE - bluish
02. IRAN - buddy
03. THE ALIENS - she don't love me no more
04. THE REPLACEMENTS - androgynous
05. PANDA BEAR - good girl/carrots
06. THE HIDDEN CAMERAS - boys of melody
07. OLA PADRIDA - lost and found
08. THE NOTWIST - boneless
09. MEAT PUPPETS - oh, me
10. THE INCREDIBLE STRING BAND - a very cellular song


[ Gasztro ]

letöltés / download

11. NOUVELLE VAGUE - dance with me
12. DANIEL JOHNSTON - lousy weekend
13. JÁKSÓ ÉS DANI - holdfénylámpás kisautóm
14. BECK - true love will find you in the end
15. THE LIBERTINES - what katie did
16. THE VINES - autumn shade II
17. EELS - living life
18. SIGUR RÓS - njósnavélin
19. NELLY FURTADO - try
20. INTERPOL - direction
21. ERIK SUMO BAND - babyfoot is off today (live at stadtgarten cologne)


[ Bitchboy ]

letöltés / download

22. TV ON THE RADIO - shout me out
23. WOLF PARADE - i'll believe in anything
24. BATTLES - bad trails
25. FUCK BUTTONS - okay, let's talk about magic
26. BROADCAST - still feels like tears
27. MY BLOODY VALENTINE - loomer
28. LOW - in metal
29. ABSENTEE - that old ghost

2009. január 17., szombat

The Cure - 4:13 Dream (ajánló)

Most nem a legaktuálisabb lemezajánló fog következni, de mivel a név kötelez, nem állhatom meg, hogy ne írjak a kedvenc zenekarom legújabb albumáról, mely tavaly októberben jelent meg. Talán páran felkapják a fejüket: "jéé, ezek még mindig élnek és zenélnek??!".

A zenekar neve valószínűleg sokaknak ismerősen hangzik. Ki ne hallott volna a Lovecats, Boys Don't Cry, Lullaby című slágerekről, esetleg olvashatta a The Cure nevet egy másik zenekar inspiráló együttesei között.

Fennállásuk során eddig 12 stúdióalbummal rukkoltak elő a lassan az ötvenedik ikszen átlépő fiatalemberek, kik '92 óta négyévenként jelentettek meg új lemezeket.
Az aktuális albumhoz 33 dalt vettek fel, ebből végül 13, vidámabbnak nevezhető dal került fel a lemezre (a többi szám, ha nem is az összes várhatóan egy 'dark album' tracklistjét fogják majd képezni, mely Robert Smith szerint még az áprilisi születésnapja előtt meg fog jelenni).
Pár számot már ismerhettek, hiszen májustól-augusztusig minden hónap 13-án (bűvös szám) megjelentettek egy single-t - The Only One, Freakshow, Sleep When I'm Dead (mely egyébként egy 1985-ös demo felvétel alapján készült) és The Perfect Boy címekkel - egy-egy 'a' és 'b' oldalas szerzeménnyel.

Tehát 2008, új Cure album, tizenharmadik a sorban. Nyögvenyelősen, de kijött. Csodát ne várjunk tőle; olyan fülbemászó slágerek, mint a Just Like Heaven vagy a Friday I'm In Love nem születtek, de talán pár hallgatás után sikerrel dúdolnád, hogy "And it's the same sway/Yeah It's the same slide/It's the same swish/Oh It's the same smile/Yeah It's the same but/It's not quite right"...

Ha azonban most akarsz megismerkedni a Cure-ral, ne ezzel az albummal kezdd :)


Alább belehallgathatsz a számokba:



The Cure - The Only One (live)



Stay cured!

Are you modern? #11 playlist (2009. 01. 05)

A műsor egy igen jól sikerült, a bulikban is nagy örömet okozó Vampire Weekend számra készült Chromeo remix -szel kezdődik. Hallhattok egy új TV On The Radio dalt és ha már újdonság, a magyarokról sem feledkezünk meg, itt szól a Hangmás zenekartól az új kislemezdal.

Vajon milyen, amikor az Ed Banger-es Mickey Moonlight belepiszkál a Franz Ferdinánd új számába, valamint a Pet Shop Boys meg nem bír magával és MGMT Kids-éből csinál olyan remixet, hogy még BokTM se merné lejátszani, de azért megmutatjuk :).

Bitchboy blokkjában ismét felcsendül egy matekrock nóta
Marnie Stern -től, lesz aranyos lo-fi szinti-pop a Passion Pit -től, kedves folk-tronica James Yuill -től, illetve szerepel még a műsorban egy, az Arcade Fire Neon Bible című albumáról lemaradt instrumentális track.



[ NorB ]

letöltés / download

01. VAMPIRE WEEKEND - the kids don't stand a chance (CHROMEO remix)
02. CUT CITY - like ashes like millions
03. SOULWAX - miserable girl
04. ELEFANT - why
05. DOES IT OFFEND YOU, YEAH? - doomed now
06. THE EXPLODING BOY - dazed
07. THE CURE - one hundred years
08. TV ON THE RADIO - dlz
09. BELL HOLLOW - sons of the burgess shale
10. HANGMÁS - copy-paste


[ BokTM ]

letöltés / download

11. ANDREW VAYWYNGARDEN (OF MGMT) - supervulcano
12. LYKKE LI - everybody but me (CHRISTOFFER remix)
13. FRANZ FERDINAND - ulysses (MICKEY MOONLIGHT remix)
14. PONEY PONEY - cross the fades
15. CICADA - metropolis (THE TWELVES' b-live rio remix)
16. EMPIRE OF THE SUN - walking on a dream
17. MGMT - kids (PET SHOP BOYS synthpop remix)
18. EDVIN VAN CLEEF - i want you
19. SEBASTIAN - momy (EROL ALKAN's simple, yet effective edit)
20. THE BLOODY BEETROOTS - cornelius (radio oi!)
21. BOOBA - salade tomate oignons (YUKSEK remix)


[ Bitchboy ]

letöltés / download

22. MARNIE STERN - steely
23. CHAD VAN GAALEN - clinicly dead
24. PASSION PIT - smile upon me
25. JAMES YUILL - no surprise
26. THE ALIENS - magic man
27. OF MONTREAL - lysergic bliss
28. THOSE DANCING DAYS - space hero suits
29. VIVIAN GIRLS - where do you run to
30. ABSENTEE - boy, did she teach you nothing?
31. THE RAVEONETTES - sad transmission
32. ARCADE FIRE - burning bridges

2009. január 16., péntek

Solid Shine #8 playlist (2008. 01. 03.) by BokTM



Az év első műsorába újra a műsor házigazdája válogatott. Az elv a könnyedség volt, ezért is lett olyan nagyon slágeres műsor. Kell ez így az év kezdetekor :)




01. MICHAEL JACKSON - billie jean
02. M-POP - pop muzik
03. LEVEL 42 - lesson in love
04. KYLIE MINOGUE - the locomotion
05. KOOL AND THE GANG - celebration
06. KIM WILDE - kids in america
07. B-52'S - love schack
08. JIMMY SUMMERVILLE - don'leave me this way
09. ELO - hold on tight
10. EURITHMICS - sexcrime
11. DEPECHE MODE - personal jesus
12. DAVID BOWIE - let's dance
13. CINDY LAUPER - girls just wanna have fun
14. ART OF NOISE - moments in love

Are you modern? #10 playlist (2008. 12. 29.)

Mi mással indítaná a műsort NorB, ha nem egy Cure -ral, ezúttal azonban egy remek kultikus, limitált példányszámban megjelent darabbal, a zenekar korai éveiből, a jópofa Cult Hero -val. A Daft Punk kétszer is hallatja magát. Hol az Aerodynamic -kal, hol a Da Funk -kal dönget. És ha már döngetés, akkor Clark. A legendás WARP Records ifjú zsenije, tavalyi Turning Dragon című - bizonyos körökben nagy sikert arató - albumáról, egy igazán dögös és vad techno "dallal" fenyeget. A kiadónak egyébként elektronikában utazó harcosai mellett, olyan indie és pop előadók kiadványait is köszönheti a világ, mint a Maximo Park, a Grizzly Bear, 2007-ben a Szigeten is nagysikerű koncertet adó !!! (chk chk chk), a kisérleti elektronika felől a popzene felé forduló Jamie Lidell, vagy épp Max Tundra korai kiadványait. Utóbbi vicces figurának egyébként szintén hallható egy száma a műsorban, mely a legújabb, általunk is igen kedvelt Parallax Error Beheads You című 2008 -ban megjelent album egyik kiemelkedő darabja.



[ NorB ]

letöltés / download

01. THE CURE - i'm a cult hero (vinyl single by CULT HERO)
02. THE BLACK GHOSTS - i want nothing (extended mix)
03. VISAGE - damned don't cry
04. THE CRIBS - mirror kissers
05. HOT CHIP - boy from school
06. DEATH CAB FOR CUTIE - i will possess your heart
07. THE SMITHS - this charming man
08. MUSE - tsp
09. DIRTY PRETTY THINGS - deadwood
10. DAFT PUNK - aerodynamic
11. BABYSHAMBLES - the man who came to stay
12. IAMX - spit it out


[ Bitchboy ]

letöltés / download

13. CLARK - volcan veins
14. M83 - car chase terror!
15. THE RAVEONETTES - young and beautiful
16. LADYTRON - burning up
17. DEERHUNTER - nothing ever happened
18. MAX TUNDRA - orphaned
19. APOLLO SUNSHINE - brotherhood of death
20. ESAU MWAMWAYA AND RADIOCLIT - birthday
21. APOLLO SUNSHINE - honestly
22. ABSENTEE - bitchstealer
23. THE FIREMAN - sing the changes


[ BokTM ]

letöltés / download

24. COEUR DE PIRATE - comme des enfants
25. M.I.A. - o... saya (slumdog millionaire)
26. EMPIRE OF THE SUN - we are the people
27. NATALIE PORTMAN'S SHAVED HEAD - me + yr daughter
28. MINITEL ROSE - continue
29. DAFT PUNK - da funk
30. COLLEGE - teenage color (MAETHELVIN remix)
31. TOTALLY MICHAEL - summertime
32. NATALIE PORTMAN'S SHAVED HEAD - slow motion tag team
33. YELLE - ce jeu (TEPR remix long edit)
34. DJ MEHDI - pocket piano (BRODINSKI remix)
35. ZZT - the worm (database rework of EROL ALKANS work)

2009. január 15., csütörtök

A kutyafáját


Bubblicious from Rex The Dog on Vimeo.

Rex, a kutya ismét visszatért; nem is olyan rég készült amatőrvideós kalandozása után ismét egy animációs klippel. De nem ám a szuper CGI technikát vette alapul, hanem a technika órán megtanult trükkökből dobott össze egy sufnidiszkót.

Rex The Dog és a Myspace

2009. január 11., vasárnap

A ló, és ami mögötte van # Animal Collective - Merriweather Post Pavilion

Az Animal Collective jó régen átesett a ló túlsó oldalára, és szerencsére eszük ágában sincs visszajönni onnan. Sőt, egyre messzebb haladnak!

A várva várt Merriweather Post Pavilion már a megjelenése előtt óriási botrányba keveredett: egy türelmetlen rajongó(?) az egyik tag (bizonyos Brian Weitz) nevében arra kérte a világháló népes felhasználótáborát, hogy segítsenek neki kiszivárogtatni az egész lemezt. Ez meg is történt, legelőször csak egy rickroll terjengett a neten, majd karácsonykor a legleleményesebb zenebarátok nagy-nagy örömére napvilágot látott a tényleges hanganyag illegális(!) letöltési linkje is.

Az album dalai talán szokatlanabbak, mint bármelyik ezelőtti AC szerzeményen, pedig már a legutóbbi, Strawberry Jam című nagylemez sem a földhözragadtságával vette le hallgatóit a lábáról. Persze csak, ha levette egyáltalán. Az említett alkotás jól bevált receptje mellet talán Noah Lennox (Panda Bear) hatása érezhető leginkább: a Person Pitch-ről már ismert „bugyborékolás”, a soha véget nem érőnek tűnő dallamok, és a jellegzetes ének, legalábbis mind-mind erre enged következtetni. A zeneileg túlművelteknek esetleg eszébe juthat még a Battles 2007-es Mirrored című eszement remeke is.

Ha az eszményi popcsemegék híve vagy, és rögtön kiráz a hideg az idétlen freak folk címke hallatán (még ha ennek nincs is feltétlenül túl sok köze az MPP-hez), jobb, ha nem is erőlteted a találkozást, mert csak még inkább összeakad az a magyarosan pöndör bajusz; ha viszont szívesen nyitva hagyod a füled bármi különlegességnek, akkor egy elképesztő utazás előtt állsz. Mert itt aztán tényleg mindig történik valami szokatlan. A lemez sokadik hallgatásra is izgalmas marad, mi több, így lesz csak módunk igazán magunkévá tenni ezt a sűrű, álomszerű masszát. Minden egyes hallgatás egyre közelebb visz a megoldáshoz, míg végül szépen lassan ki nem rajzolódnak az elsőre talán láthatatlannak tűnő, háttérzajok mögé rejtett dallamok.

A lemez alapélményét feltehetőleg az adhatta, hogy a tagok egy-egy bélyeg leküldése után búvárruhát öltöttek, és a tengerbe vetették magukat. Ezzel pedig kezdetét vette a víz alatti utazás! Szinte látom magam előtt, ahogy a színes korallok között, ahová még épphogy elérnek a víz alá szűrődő, ütemre cikázó napsugarak, egy kisebb csoport sellő kézen fogva vezeti a zenekar módosult tudatállapotban lévő tagjait, akiket közben egy bájos csikóhal-társulás rajong körbe elragadó táncával. Mással legalábbis nem tudom magyarázni ezt a sajátos hangulatot, amely a dalok hallgatása során teljesen megszállja az agyat.

Az egyik este például lefekvés előtt az MPP-t hallgatva aludtam el, és álmomban máris egy jellegzetesen koszos, lakótelepi bejárati ajtó előtt álltam, ami mögül hátborzongató zajok hallatszódtak. A hirtelen kivágódott nyílászáró helyén (a fene tudja miért) Devendra Banhart állt, épp velem szemben. Spanyolul mondott valamit, ezalatt kézen fogott, majd bevezetett egy aprócska lakásba, és máris egy erősen acid jellegű házibuliban találtam magam. Bódító illatok, kísérteties köd, fátyolszerű füstfoszlányok, és tompa fények mindenhol. Különös ruhákba öltözött, többnyire félmeztelen fiúk és lányok, bennszülöttek, ősemberek, és furcsa, a képzeletem alkotta lények lejtettek valami elképesztő törzsi táncot. Naná, hogy a legújabb AC számokra!

Azt hiszem, egyáltalán nem túlzok, ha azt mondom, 2009 egyik(!) legfontosabb lemezéről van szó. Egyes források szerint olyan jelentőségű az anyag, melyet hamarosan majd a Primal Scream Screamadelica-jával és a My Bloody Valentine Loveless-szével fognak együtt emlegetni. Hogy ez tényleg így lesz-e, nem tudom, mint ahogy abban sem vagyok biztos, hogy ez lenne az eddigi legjobb AC anyag. Kár, hogy minderre még nem áll készen a világ.

Félreértés ne essék, a mérce ezúttal is nagyon magasra került, ami akár igen veszélyes is lehet így rögtön az év elején. Hogy sikerül-e ezt bárkinek is überelnie, nem tudom, de egy ilyen kezdés után úgy érzem, ismét egy izgalmas évnek nézünk elébe. A lecke keményen fel lett adva mindenkinek, a ló oldalán innen és túl is. Tessék jól felkötni a gatyát!

Ja, és én tényleg nem tudom, mit szednek ezek a srácok, de én is kérek belőle.


2009. január 10., szombat

Pulóver Parádé #9 playlist (2008. 12. 25.)

Csapatunk legangyalibb popméterei karácsony éjjelén is lehozták az égből kedvenc popcsillagaikat, hogy dalaikkal beragyoghassák nektek az éjszakát és hajnalig tartó édes-vidám danolászással kívánjanak nektek Boldog Ünnepeket!




[ Bitchboy ]

letöltés / download

01. DEERHUNTER - these hands
02. ABSENTEE - spitting feathers
03. ATLAS SOUND - let the blind lead those who c
04. M83 - skin of the night
05. BEACH HOUSE - astronaut
06. RUBY SUNS - kenya dig it?
07. CHAD VAN GAALEN - phantom anthills
08. PANDA BEAR - take pills
09. APHEX TWIN - goon gumpas
10. MY MORNING JACKET - into the woods
11. DEERHUNTER - intro
12. CHAD VAN GAALEN - inside the molecules
13. APOLLO SUNSHINE - green green lawns of outer space
14. JOHANN JOHANNSSON - odi et amo
15. SIGUR RÓS - avalon
16. MENOMENA - my my
17. RUBY SUNS - adventure tour
18. APOLLO SUNSHINE - fog and shadow
19. JENS LEKMAN - it was a strange time in my life
20. DAVID BYRNE & BRIAN ENO - my big nurse
21. DAVID BOWIE - warszawa
22. ANTONY & THE JOHNSONS - fistful of love
23. APOLLO SUNSHINE - light of the world


[ ma-Ugly ]

letöltés / download

24. ANIMAL COLLECTIVE - college
25. SPIRITUALIZED - borrowed your gun
26. ELLIOTT SMITH - wouldn't mama be proud
27. SINGAPORE SLING - summer garden
28. NIRVANA - dumb
29. ALELA DIANE - can you blame the sky?
30. DARK CAPTAIN LIGHT CAPTAIN - circles
31. RUFUS WAINWRIGHT - oh what a world
32. DEER TICK - ashamed
33. CHRIS WHITLEY - big sky country
34. CALEXICO - two silver trees
35. ALEXANDER TUCKER - veins to the sky
36. MANU CHAO - me gustas tu
37. IRON & WINE - boy with a coin
38. BLABLA - értem én
39. ARCADE FIRE - rebellion (lies)

2009. január 9., péntek

Are you modern? #9 playlist (2008. 12. 22.)

Ebbe a műsorba kivételesen csak két popméter, NorB és BokTM válogatott, utóbbi "maratoni" hosszúságú mix -szel készült, melynek első részéből megtudhatjuk, milyen is, amikor Karen O karácsonyi számot énekel, valamint tud-e karácsonyi dalt írni a The Knife. A tetőpont mindenképp a Valerie blog üdvöskéjének, Anoraak -nak egy Sally Shapiro számhoz készült remixe. Továbbá hallható lesz az ausztrál Miami Horror nemrég megjelent maxijáról is egy jó kis szám és egy jóslat BokTM -től, aki szerint Tiga Mind Dimension című száma lesz az év legtöbbet remixelt trekkje :), melynek átiratával jelen esetben a Soulwax csapat szórakoztat.
NorB válogatása szintén egy karácsonyi dallal, mégpedig egy Raveonettes szerzeménnyel indul, majd a jó öreg Dávid is elénekli nekünk a Sound and Vision -t. A műsor zárószáma pedig egy aktuális kedvenc a Nulladik Változattól.




[ BokTM ]

letöltés / download

01. KT TUNSTALL - have yourself a very KT christmas
02. YEAH YEAH YEAHS - all i want for christmas
03. SALLY SHAPIRO - anorak christmas (ANORAAK's christmas remix)
04. THE KNIFE - christmas reindeer
05. LILY ALLEN - womanizer (BRITNEY SPEARS cover)
06. KEANE - the lovers are losing (CSS remix)
07. ARCHITECTURE IN HELSINKI - that beep (RADIOCLIT's french mix)
08. CLINIC - tomorrow (DFA remix)
09. AU REVOIR SIMONE - oh! you pretty things
10. BLACK KIDS - i'm not gonna teach your boyfriend... (THE TWELVES remix)
11. WOW - future ghost (PINK FROST remix)
12. MIAMI HORROR - make you mine
13. METRONOMY - heartbreaker (ANORAAK remix)
14. CICADA - falling rockets (MOULINEX remix)
15. LATE OF THE PIER - heartbeat (HOT CHIP remix)
16. TIGA - mind dimension 2 (SOULWAX version)
17. FUTURECOP! - fast forward


[ NorB ]

letöltés / download

18. THE RAVEONETTES - come on santa
19. DAVID BOWIE - sound and vision
20. METRONOMY - radio latio
21. SISSORS FOR LEFTY - ghetto ways
22. THE KOOKS - ooh la
23. APARTMENT - ghost of an unforgivable past
24. THE PRIDS - contact
25. THE CURE - the baby screams
26. THE BLOODY BEETROOTS - we are from venice (la serenissima)
27. THE FAINT - paranoiattack
28. NULLADIK VÁLTOZAT - fáradt utcákon

2009. január 3., szombat

Are you modern? #8 playlist (2008. 12. 15.) benne: Punkmeter Special

Az ünnepi passzivitás után folytatjuk a rádióműsorok playlistjeinek posztolását. A dec. 15-ei műsor ugyan kissé nosztalgikus lett, ám egy modern zenehallgatónak vétek lenne kihagyni, különösképp ma-Ugly hapek egy órás műsorindító ős- és post-punk megemlékezését olyan klasszikus előadókkal, mint a Ramones, Buzzcocks vagy a Wire. Ha tetszett, ha nem, folytatása következik :)




[ ma-Ugly ]
- Punkmeter Special

letöltés / download

01. RAMONES - do you remember rock 'n' roll radio?
02. PARÁLISIS PERMANENTE - autosuficiencia
03. ANGELIC UPSTARTS - woman in disguise
04. X-RAY SPEX - i can't do anything
05. RICHARD HELL & THE VOIDOIDS - new pleasure
06. ADAM AND THE ANTS - feed me to the lions
07. THE DAMNED - neat neat neat
08. THE REPLACEMENTS - we're comin out
09. THE GO-GO's - tonite
10. THE JAM - batman theme
11. THE CLASH - career opportunities
12. SEX PISTOLS - seventeen
13. UK SUBS - warhead
14. ALTERNATIVE TV - action time vision
15. JOY DIVISION - ice age
16. THE FALL - futures and pasts
17. X - sex and dying in high society
18. WIRE - ex lion tamer
19. MISSION OF BURMA - the ballad of johnny burma
20. KAKA DE LUXE - viva el metro
21. BUZZCOCKS - ever fallen in love (with someone you shouldn't've)
22. SUICIDE - ghost rider
23. THE UNDERTONES - teenage kicks
24. NERVOUS GENDER - alien point of view
25. IGGY POP & THE STOOGES - i wanna be your dog


[ Colbas ]

letöltés / download

26. THE STRANGLERS - sometimes
27. THE JAM - going underground
28. THE YUMMY FUR - kirsty cooper
29. YEAH YEAH YEAHS - way out
30. WAS (NOT WAS) - wheel me out
31. WOLFIE - hey it's finally yay
32. IDŐRABLÓK - álombúvár
33. PLUTO - liza
34. MAXIMO PARK - limassol
35. MENOMENA - wet and rusting


[ NorB ]

letöltés / download

36. 2MANYDJ'S - theme from knight rider
37. YELLO - bostich
38. THE CURE - out of this world
39. IRRELEVANT - no sin for lovers
40. THE FUTUREHEADS - the beginning of the twist
41. PULP - babies
42. JOY DIVISION - something must break
43. MYSTERY JETS - young love
44. THE LIBERTINES - up the bracket
45. HEAVE NOISE - sweet revenge
46. BE YOUR OWN PET - food fight!
47. CLAN OF XYMOX - stumble and fall
48. THE CURE - catch